Terugblik Bezoek Felix Meritis

Tientallen Amstel Clubleden, Young Suits en introducés kregen eind mei een exclusief kijkje achter de schermen bij de mega-verbouwing van iconisch pand Felix Meritis op de Keizersgracht. Een restauratie is het niet als zodanig, Felix wordt namelijk niet ‘zomaar’ in de oorspronkelijke staat hersteld, maar in een sterk verbeterde versie in de oude glorie opgeleverd. Het verleden blijft op bijzondere wijze zichtbaar, verweven met het heden en de sfeer van de historie van het pand door de jaren heen. En het belooft prachtig te worden, hebben wij kunnen zien.

In de indrukwekkende Zuilenzaal werden we door onze clubleden Alex Mulder en Stef Collignon van Amerborgh persoonlijk ingeleid in de achtergronden van dit project. Al snel popelden we om het allemaal zelf te aanschouwen. Onder de indruk van de grootte en de elegantie van het pand en de diverse zalen beklommen we de vele trappen, luisterden we ademloos naar de toelichting van de gepassioneerde rondleiders, en bewonderden we het spectaculaire uitzicht over Amsterdam vanaf het dakterras.

error: Content is protected !!